atompot.net

Turecko 2000

(14. července – 12. srpna 2000)
fotka Ládi
Láďa
fotka Martina
Martin
fotka Pavla
Pavel
fotka Tomáše
Tomáš

Cílem této stránky není podávat obsáhlý informace o Turecku, takovejch stránek je dost. Ale to co jsem dřív na internetu nenašel nebo jenom hodně málo, to jsou fotky z tureckých hor. Tak ať se jimi Vaše oko těší.

Hlavním cílem akce byl monumentální Velký Ararat (5137 m. n. m.). Dnes již na tento vrchol jezdí i cestovky a kdo tučně zaplatí, může nahoru, ale my jsme v roce 2000 ještě neměli šanci, protože tento rok byla hora ještě pro cizince uzavřena. Popis našeho beznadějného putování za povolením ke vstupu do oblasti hory a získané informace a zkušenosti jsme poslali do konference montana . Takže vše podstatné zjistíte, když si přečtete Pavlův příspěvek a můj příspěvek v archivu této konference. Nebo se taky můžete dozvědět víc na Pavlově stránce. Všechny tyto informace dnes již samozřejmě nejsou aktuální, ale můžete si je přečíst jen pro představu, jak beznadějně jsme bojovali o něco, co je dnes již zcela snadnou záležitostí. A pokud někdo z Vás čtenářů těchto stránek na Ararat vystoupil, napište do knihy hostů, jaký to bylo, případně odkaz na Vaše stránky.

Pravděpodobně první informace o úspěšném výstupu, který teď můžou bejt publikovaný na českým internetu, mi poskytla Kamila Jarkovská. Přečtěte si její text plný cenných informací o dobytí Araratu v září 2003 a prohlédněte si fotografie z výstupu .


Na cestě do Turecka jsme se stavili (nebo spíš museli stavit díky čekání na bus) v Bukurešti .

K dispozici jsou fotky z následujících oblastí Turecka:

Istanbul

Ankara

pohoří Kačkar

Ararat

jezero Van a okolí

pohoří Erciyes Dagi


A drsnějším povahám doporučuju přečíst Pavlův deník.

Y što takóje atompot?