atompot.net

Kavkaz 2001

(29. června – 2. srpna 2001)
fotka Ládi
Láďa
fotka Martina
Martin
fotka Pavla
Pavel
fotka Tomáše
Tomáš

Dlouho plánovaná, o rok odložená, těžce vybojovaná, ale nakonec velmi vydařená akce. Když teda pominu svůj spálenej ksicht a kila, která špatně živení účastníci pod tíhou svých báglů vypotili. Vyšli jsme z Archyzu, přešli podél severních srázů hlavního hřebene celý západní Kavkaz až pod Elbrus na severním úpatí, zdolali Elbrus netradiční, ale narozdíl od profláklého jižního klasického výstupu překrásnou cestou ze severu a pak jsme se jeli z posledních sil mrknout do oblasti Bezengi. Tam se nám povedlo udělat dvě lehčí čtyřky Pik Brno a Semjonovskovo. Odkazy na fotky z jednotlivých oblastí jsou v níže uvedené tabulce. Západní Kavkaz a Elbrus se částečně překrývají, tak nebuďte překvapení, když už v první sekci uvidíte nějaké snímky, kde se Elbrus vyskytuje.

Jo ještě bych chtěl dodat, že ty idylické obrázky, pořízené z východního vrcholu Elbrusu, mi daly zabrat nejvíc ze všech fotek, který jsem kdy dělal. Zkuste si v 6:30 v děsný fujavici ve výšce 5600 metrů, kdy vám omrzají ruce i nohy, sundat rukavice a vyměnit objektiv. Povedlo se a ty fotky za tu námahu rozhodně stojí.

západní Kavkaz

Elbrus a okolí

oblast Bezengi

A kdyby to náhodou někoho zajímalo, je tu podrobný popis naší cesty.

Doporučuju skouknout Pavlovu stránku , je tam deník i mapa přechodu s tábořišti i spousta jiných skvělých věcí.

Určitě si přečtěte rozhovor o cestě na Kavkaz, který jsem poskytl jedné sympatické novinářce, aby za něj dostala zápočet.

Y što takóje atompot?